Young Digital Planet – firma e-learningowa

Mieliśmy zacząć od największych i zaczynamy. Young Digital Planet to firma z Gdańska, która od początku lat 90-tych aktywnie zaznacza swoją obecność na rynku e-kursów językowych. Swoją ofertę nieustannie poszerza a dzięki przygotowaniu autorskiej platformy e-learningowej LEO, możemy pisać o YDP jako nie tylko o twórcy kursów, ale również o firmie, która szkoli w sieci. Firma Young Digital Planet działa na rynku oprogramowania komputerowego od 1990 roku.

Jest dostawcą systemów szkoleniowych i treści edukacyjnych, opartych na technologiach informacyjnych, dla klientów indywidualnych, instytucji oświatowych oraz przedsiębiorstw. Celem firmy jest dostarczanie rozwiązań edukacyjnych, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz sprawdzoną efektywnością.

Dzięki zaawansowanym technologiom i sprawdzonym metodom nauki zastosowanym w kursach językowych z serii EuroPlus+, firma zajmuje również pozycję światowego lidera w produkcji interaktywnych programów do nauki języków obcych.

Na YDP chcemy jednak spojrzeć przede wszystkim pod kątem e-learningu. Firma z Gdańska dysponuje autorską platformą e-learningową LEO (Learning Environment Online), umożliwiającą stworzenie wortalu szkoleniowego w danej firmie lub instytucji edukacyjnej. Platforma realizuje standardowe funkcjonalności, niczym więc nie wyróżnia się wśród innych ofert na rynku.

W zakresie kursów językowych YDP oferuje przede wszystkim produkty typu EuroPlus oraz Reflex. Mamy do dyspozycji różne poziomy zaawansowania w kursach z j. angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz francuskiego. Przygotowane szkolenia dostępne są w wersjach jednostanowiskowych oraz sieciowych. Z pewnością firma jest w stanie osadzić dany kurs na zamówienie na platformie, zwłaszcza, że LEO wspiera najważniejsze standardy AICC oraz SCROM.

Jeszcze krótko o produktach. Reflex to seria kursów językowych, nastawionych na uzyskanie maksymalnych efektów w jak najkrótszym czasie. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Kursy zapoznają z najważniejszymi zwrotami, funkcjami i konstrukcjami języka obcego. Zdobyta wiedza pozwala na swobodne posługiwanie się językiem w typowych sytuacjach dnia codziennego. Bogaty i zabawny materiał filmowy pomaga skutecznie wprowadzić nowe elementy języka obcego, a interaktywne ćwiczenia zapewniają efektywny trening nowych umiejętności.

EuroPlus+ to seria najnowocześniejszych interaktywnych programów do nauki języków obcych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Bogaty materiał kursów, przygotowany na podstawie najlepszych podręczników, w połączeniu z multimedialną aplikacją tworzy doskonały system edukacyjny, gwarantujący naukę na najwyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii informatycznych, nauka języka jest nie tylko skuteczna, ale również atrakcyjna. Wszystkie programy z serii EuroPlus+ zostały wpisane na listę środków dydaktycznych zalecanych przez Ministra Edukacji Narodowej do użytku szkolnego.

Z dziennikarskiego obowiązku czujemy się jeszcze zobligowani do odnotowania, że firma YDP tworzy również inne produkty multimedialne w zakresie szeroko rozumianej edukacji. YDP tworzy również (i tu niespodzianka) np. szkolenia z BHP lub z tzw. umiejętności miękkich. Jest również twórcą portalu Nauczyciel.pl skierowanego do kadry nauczycielskiej. Portal pełni funkcję platformy wspierającej nauczanie najmłodszych. Znaleźć możemy na nim m.in. poradnik metodyczny (czyli jak uczyć on-line). Zagadnienia ujęte w kursy są dosyć obszerne a i cena raczej skierowana jest do szkół i to raczej prywatnych. Więcej o portalu Nauczyciel.pl można znaleźć tu. Przedstawiciele YDP często uczestniczą w różnego rodzaju konferencjach dotyczących nowoczesnej edukacji z wykorzystaniem technologii informatycznych. Nierzadko wypowiadają się jako eksperci w tej dziedzinie.

Serdecznie witamy firmę Young Digital Planet w nowym dziale oraz w nowym rankingu – najlepszych firm tworzących językowe kursy e-learning.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans