WSiP i Pearson Longman – nowy kierunek w edukacji!

WSiP oraz Pearson Longman rozpoczęły dystrybucję nowoczesnych zestawów do nauczania zawierających narzędzia multimedialne i ćwiczenia w wersji online. Od nowego roku szkolnego nauczyciele i uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogą korzystać w swojej pracy i nauce z osiągnięć nowych technologii. Nie ma co czekać na laptopy dla pierwszaków lub gimnazjalistów. Komputery przecież już są: jeśli nie w szkołach, to w domach. Są i czekają na edukacyjną zawartość.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, największy wydawca edukacyjny w Polsce oraz Pearson, największy na świecie dostawca rozwiązań edukacyjnych, znany w Polsce przede wszystkim jako wydawca materiałów do nauki języka angielskiego Pearson Longman, rozpoczęły dystrybucję swoich najnowszych, nowoczesnych zestawów do nauczania, atrakcyjnych dla nauczyciela i ucznia, opartych na klasycznych wydaniach papierowych uzupełnionych o nowoczesne narzędzia multimedialne i ćwiczenia w wersji online.

− Nowy standard podręczników i zeszytów ćwiczeń z dostępem do systemu WSiPnet.pl to naturalny rozwój oferty WSiP: połączenie klasycznej, tradycyjnej dydaktyki, z nowoczesnym systemem rozwiązywania przez uczniów ćwiczeń w wersji online i dodatkowymi korzyściami dla nauczycieli – zapewnia dyrektor wydawnictwa WSiP Renata Łapińska.

− Interaktywne podręczniki Active Teach to propozycja nowego stylu nauczania, pozwalającego na pełne zaangażowanie uczniów. Prowadzenie zajęć opartych na multimediach – mówi Katarzyna Barczyńska, prezes Pearsona w Europie Centralnej – to po prostu odwołanie się do tych źródeł wiedzy i form komunikacji, które są dziś najbliższe dzieciom i młodzieży. Internet i multimedia to dla nich codzienność.

Nowe oferty WSiP i Pearsona sprawiają, że nauczyciele mogą mieć więcej czasu. To systemy WSIPnet.pl oraz MyEnglishLab.pl sprawdzą prace domowe uczniów i automatycznie podadzą wyniki. To również system wskaże najczęściej popełniane błędy i podpowie, dlaczego inna odpowiedź jest poprawna, by w kolejnym podejściu uczeń uzyskał lepszy wynik.

Platformy internetowe WSiP i Pearsona pomagają uczniom lepiej organizować proces samokształcenia. Uczniowie mogą sami rozwiązywać ćwiczenia, otrzymywać wyniki, wskazówki do dalszego kształcenia. A nauczyciel może wygenerować z systemu gotowy raport o każdym lub o wszystkich uczniach, jednej lub wielu klasach.

Może też lepiej zaplanować kolejne lekcje. Tak jak możliwości dzisiejszych technologii i Internetu są niemal nieograniczone, tak i systemy WSiPnet.pl oraz MyEnglishLab.pl, dzięki swym licznym funkcjom, dają nauczycielom możliwości dotąd nieosiągalne.

− Połączenie klasycznego modelu nauczania z multimedialnym i interaktywnym podręcznikiem podczas zajęć lekcyjnych i językowych oraz system elektronicznych ćwiczeń wykonywanych online to właśnie jest nowy kierunek w edukacji – mówi Renata Łapińska. Uczniowie mają dostęp do komputerów i Internetu, wreszcie więc możemy im zaproponować kompletny system edukacyjny, zgodny z podstawą nauczania, wymogami egzaminu gimnazjalnego i przede wszystkim zwyczajami nauczycieli.

Katarzyna Barczyńska dodaje: − Nauczyciele nie muszą rezygnować z dotychczasowych metod nauczania. My dajemy im jedynie narzędzia i funkcje, które sam proces nauczania czynią bardziej atrakcyjnym i przede wszystkim skutecznym. I to może jest największa rewolucja. Nowe technologie mogą pomóc nauczać i uczyć się bardziej efektywnie.

Z rozwiązania systemowego MyEnglishLab skorzystało już 8 mln studentów i uczniów na świecie. Bardziej spersonalizowane podejście okazało się bardzo skuteczne w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Oferta nowych podręczników multimedialnych do pracy na zajęciach z uczniami oraz platformy WSiPnet.pl oraz MyEnglishLab.pl czekają na uczniów i nauczycieli. Zaczynamy 1 września 2011 roku. Tego dnia nasza edukacja, edukacja naszych dzieci i młodzieży obierze nowy kierunek.

Więcej informacji na temat rozwiązań znaleźć można na stronach internetowych obu wydawnictw:

www.MyEnglishLab.pl

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 komentarz do “WSiP i Pearson Longman – nowy kierunek w edukacji!”

  1. dae pisze:

    Fajno, ale kto stworzył wsipnet.pl i myenglishlab? Wzmianki o tym brak, w spisie polskich firm e-learningowcyh również brak wzmianki o twórcach dwóch wspomnianych przeze mnie wyżej portali.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans