Projekt „How to webcast”

Celem projektu How to Webcast jest praca nad spójną metodyką nauczania on-line przy pomocy technologii webcast. Fundacja Obserwatorium Zarządzania wdraża projekt How to webcast wspierający trenerów i pracowników działów HR w realizacji szkoleń z wykorzystaniem webcastów i telekonferencji.

Webcast to plik medialny dystrybuowany poprzez Internet wykorzystując technologię streaming media. Webcast może być zarówno rozprzestrzeniany na żywo lub na żądanie. Zasadniczo, webcasting to „nadawanie” przez Internet. Webcast wykorzystuje technologię streaming media by wziąć jedno źródło treści i rozprzestrzenić je jednocześnie do wielu słuchaczy/widzów.

Niezbędnym elementem szkolenia webcast jest oprogramowanie służące do przekazu obrazu i dźwięku prezentacji oraz posiadające szereg funkcjonalności wspierających proces edukacji. Obecnie, na runku dostępnych jest wiele rozwiązań tego typu, które różnią się od siebie możliwościami technicznymi, funkcjonalnością i potencjałem do wykorzystania. Część z nich jest dostępna za opłatą, pozostałe mogą być w jakiejś części wykorzystywane bezkosztowo.

Głównym celem projektu How to Webcast jest przygotowanie, przetestowanie oraz promocja spójnej metodyki nauczania on-line przy pomocy technologii webcast. Metodyka nauczania poprzez webcast została przygotowywana na podstawie doświadczeń partnerów konsorcjum z poprzednich projektów, dostępnych materiałów powiązanych z tematem, raportów i badań. Zaproponowana Metodyka jest w obecnej fazie projektu testowana przez realizację szkoleń pilotażowych.

Projekt ma również na celu podniesienie świadomości środowiska szkoleniowego w zakresie wykorzystania mediów strumieniowych w edukacji.

Projekt jest skierowany do trenerów, edukatorów, nauczycieli oraz pracowników instytucji edukacyjnych w Polsce, Republice Czech, Szkocji i na Litwie. Są oni zaangażowani w działania projektowe, przygotowania WTM oraz etap testowych szkoleń oraz webcastów.

Bezpłatne spotkania prezentujące wiedzę i dobre praktyki z zakresu realizacji szkoleń webcast:

18 czerwca (piątek) Katowice
23 czerwca (środa) Poznań
25 czerwca (piątek) Warszawa
2 lipca (piątek) Kraków
oraz seminaria webcast on-line:
15 czerwca – Czym jest webcasting i dlaczego warto wykorzystywać go w pracy
22 czerwca – Technologia webcastu. Jak przygotować się do sesji
29 czerwca – Webcast dla trenerów. Zasoby on-line w zasięgu kliknięcia + WARSZTAT
6 lipca – Webcast dla trenerów. Zasoby on-line w zasięgu kliknięcia + WARSZTAT

Więcej informacji na http://webcasttolearn.com/

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans