Portal MSWiA oferuje szkolenia e-learning

Prawie 500 osób skorzystało już z bezpłatnego portalu internetowego MSWiA oferującego e-szkolenia. Od 28 kwietnia nowi pracownicy zatrudnieni w urzędach administracji samorządowej mogą korzystać z elektronicznej służby przygotowawczej. Szkolenia uwzględniają zagadnienia administracyjne, finansowe, etyczne i antykorupcyjne. Pracownicy mogą się zapoznać m.in. z postępowaniem administracyjnym, ustawą o finansach publicznych czy prawem zamówień publicznych. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Przez pierwszą dobę od uruchomienia platformy zarejestrowało się na niej ponad 220 użytkowników. Codziennie korzysta z niej około 50 osób.

Obowiązek odbycia służby przygotowawczej nakłada na nowo zatrudnionych pracowników ustawa o pracownikach samorządowych. Artur Kania, sekretarz powiatu trzebnickiego, podkreśla, że za zapewnienie im szkoleń odpowiadają urzędy, i to one muszą się martwić o sfinansowanie kursów.
– Teraz ten problem zostanie rozwiązany, bo szkolenia są bezpłatne – podkreśla Artur Kania.
Elżbieta Krauze, sekretarz gminy Sochocin, twierdzi że na rynku nie ma dostępnych kursów ze służby przygotowawczej.

– Dla nowego pracownika musieliśmy zorganizować szkolenie wewnętrzne, mimo że nie zatrudniamy trenerów ani osób z doświadczeniem szkoleniowym – dodaje Elżbieta Krauze. Portal uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na razie jest dostępny pod adresem www.sp.4system.com.

Przeprowadzone na zlecenie resortu badania potrzeb szkoleniowych kadr urzędów administracji samorządowej wykazały, że ponad 60 proc. urzędów jest zainteresowanych udziałem w szkoleniach e-learningowych.

źródło: Beata Lisowska
Dziennik Gazeta Prawna

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans