Polecane płatne kursy e-learningowe (część 1)

eduweb e-learningJakiś czas temu umieściłem na portalu zestawienie bezpłatnych kursów e-learning, które można znaleźć w Internecie. Są to kursy, które przerobiłem (przynajmniej większość) i polecam, jeśli nie ze względu na wartość merytoryczną to ze względu np. na świetną grafikę, a czasem i za to i za to. Dziś czas rozpocząć przegląd kursów e-learning za które, jeśli chcemy skorzystać, musimy zapłacić. I nawet jeśli jesteśmy na to gotowi to często zastanawiamy się czy warto. Jakiś czas temu postanowiłem to sprawdzić, teraz czas na pierwszą recenzję.

Na początek chciałbym zaprezentować projekt bardzo dobrze przygotowanych kursów aplikacyjnych, czyli kursów z obsługi konkretnych programów komputerowych. Najwyższa pora zostawić na razie tzw. szkolenia miękkie: negocjacje, prezentacje, czy też techniki sprzedaży celem zdobycia konkretnego fachu. Nauczmy się wreszcie czegoś konkretnie i na poważnie w e-learningu.

Do rzeczy. Firma Eduweb (www.eduweb.pl) wpadła na pomysł kursów wideo (mimo wszystko to jest jednak e-learning) dotyczących nauki korzystania z różnych programów komputerowych. W jej ofercie znaleźć można obecnie już prawie 70 wideo kursów, a nauczyć możemy się w bardzo prosty i skuteczny sposób m.in. obsługi Photoshopa, Illustratora, Flasha, tworzenia stron internetowych w HTML5 i CSS3, programowania w PHP czy też obsługi i rozbudowy WordPressa.

Ale zanim kupimy kurs wideo warto zastanowić się nad wyborem specjalizacji i poznać wszystkie możliwości jakie przed nami stoją. Portal eduweb.pl proponuje nam bowiem 5 ścieżek rozwoju: grafika i DTP, webdesigner, webdeveloper, wideo i 3D oraz aplikacje mobilne. Dla każdej przygotowana jest lista kursów po ukończeniu których śmiało będziemy mogli tytułować się np. Webdesignerem.

Kursy trwają zwykle kilka godzin zegarowych, kosztują od 49 zł do 130 zł, możemy je zakupić w elegancko przygotowanym pudełku z przesyłką do domu lub (wersja tańsza) korzystać z nich online. Możliwy jest również zakup w tzw. pakietach, dzięki czemu zapłacimy mniej za poszczególne kursy.

Przerobienie jednego szkolenia, spokojnym tempem, zajmuje ok. 2 tygodni, choć oczywiście można i szybciej i wolniej. Abyśmy mniej więcej wiedzieli o czym mowa, poniżej zamieszczam wstęp do jednego ze szkoleń:

 

Dużą zaletą kursów Eduweb jest tworzenie od początku do końca, razem z lektorem, konkretnego projektu (np. witryny sklepu internetowego). Odkrywając kolejne narzędzia uczymy się więc jak je w praktyce wykorzystać. Dzięki formie wideo kurs możemy w każdej chwili zatrzymać, przewinąć, powtórzyć fragment, którego nie zrozumieliśmy. Jeśli zaś dalej będziemy mieli problemy, możemy dopytać konsultanta lub zadać pytanie na forum. Razem z kursem otrzymujemy całe mnóstwo dodatkowych materiałów, przydatne linki, źródła, artykuły, czyli wszystko to co jeszcze bardziej utrwali naszą wiedzę i pomoże przy tworzeniu kolejnych, tym razem już w pełni autorskich projektów. Bardzo ważna jest przy tym aktualność kursów, autorzy stawiają na nowości, nie uczymy się rozwiązań, które były stosowane kiedyś, ale takich które są lub w najbliższym czasie pojawią się i będą popularne.

Po zaliczeniu odpowiedniej liczby kursów mamy również możliwość uzyskania certyfikatu. W tym celu musimy zapisać się na dodatkowo płatny egzamin, który możemy zrealizować również online, jeśli tylko nasz komputer wyposażony jest w kamerkę internetową. Jeśli egzamin zdamy, otrzymamy certyfikat.

I w tym momencie wydawać by się mogło, że to już wszystko. Firma Eduweb poszła jednak o krok dalej. Na portalu oprócz kursów znaleźć możemy również oferty pracy od firm, które honorują certyfikaty wystawione przez Eduweb. Jest tego naprawdę sporo, można coś wybrać, jeśli zbudujemy dobre portfolio i zaliczymy kilka wideo kursów z eduweb.pl jest duża szansa na dobrą pracę.

Osobiście korzystam z produktów tej firmy od 2 lat. W tym czasie za naprawdę niewielkie pieniądze udało mi się poznać bardzo dobrze HTML5, CSS3, Photoshopia, Illustratora, Flasha, nauczyłem się pozycjonować witryny internetowe. Wszytkiego uczyłem się od podstaw, a bazując na informacjach z kursów udało mi się zbudować kilka bardzo wartościowych stron internetowych. Muszę przyznać, że pierwszy raz zobaczyłem kolosalną różnicę między szkoleniem tradycyjnym a e-learningiem.

I na koniec jeszcze jedna miła niespodzianka. Wkrótce firma Eduweb udostępnić ma nowe kursy dotyczące tym razem pakietu MS OFFICE. Jeśli wykonane będą z identyczną precyzją jak dotychasowe jestem przekonany, że będą cieszyć się dużym powodzeniem.

Pełną listę kursów z eduweb.pl znajdziesz w naszym zestawieniu polecanych płatnych kursów e-learningowych.

Zobacz również:
E-kursy z certyfikatem darmowe?
Lista bezpłatnych kursów e-learning

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 komentarze(y) do “Polecane płatne kursy e-learningowe (część 1)”

 1. ola pisze:

  Ja korzystałam z płatnych kursów. Jakość czasami żenująca. Nawet za darmo strata czasu.

 2. The surroundings may be a professional kitchen, but the atmosphere is much more relaxed, fun and laid back.
  Traditionally, a well is made in the middle of the flour
  and eggs are cracked into the centre. This is a most useful gadget for measuring the internal temperature
  of meat while it is cooking You inset the probe into whatever piece of meat your
  cooking(usually roasting) set it and then as
  it cooks you read off the temperature on the remote reader which you can even carry around with you.

 3. Yokomoto pisze:

  Ja polecam kurs języka angielskiego online Speakingo http://www.speakingo.pl
  Bardzo nowatorska sprawa, wykorzystuje rozpoznawanie mowy do rozmawiania z komputerem!

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans