ORPEG uruchomi platformę e-learningową dla polskich szkół za granicą

Największe w tym roku zamówienie publiczne na rynku e-learning w Polsce (platforma e-learning dla Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą) rozstrzygnięte. Firma MyNetwork Polska zwyciężyła w wyścigu, który trwał od czerwca 2011. Wtedy to ORPEG ogłosił przetarg w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup aplikacji portalu do szkoleń na odległość – platformy e-learningowej wraz z zintegrowaną platformą komunikacji synchronicznej i systemem wsparcia administracji ORPEG. Historia tego postępowania (choćby ze względu na tryb) była wyjątkowo burzliwa. Początkowo Zamawiający zamierzał zaprosić do udziału w dalszej części postępowania 7 wykonawców, którzy wykażą się największym doświadczeniem w branży (zapis z ogłoszenia). Kiedy jednak okazało się, że na pierwszych siedmiu miejscach znalazły się firmy z tymi samymi referencjami, Zamawiający sprytnie i trochę szczęśliwie zaprosił jednak wszystkich wykonawców, przyznając kilka miejsca ex aequo.

Sprawa trafić więc musiała do Krajowej Izby Odwoławczej. Swego interesu broniły nie tylko firmy, które zajęły pierwsze 7 miejsc (z wynikiem nieprzypadkowo identycznym po 660 pkt – o szkodliwym zjawisku użyczania referencji jeszcze napiszemy), ale również te, które miały gorsze wyniki, ale wykazały się własnym a nie użyczonym doświadczeniem. KIO rozpatrzyło odwołanie i pozwoliło Zamawiającemu kontynuować postępowanie zapraszając wszystkich wykonawców do drugiego etapu.

W „finale” złożono tylko 4 ważne oferty (w postępowaniu wystartowało aż 15 firm), najkorzystniejszą okazała się oferta krakowskiej firmy MyNetwork. Tuż za zwycięzcą znalazła się firma Online Skills.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zrealizowanie zamówienia 4 mln zł. Zwycięska oferta była niższa i przekroczyła 3 mln zł.

Jest to największe zamówienie publiczne na usługi e-learning jakie rozstrzygnięte zostało w tym roku w Polsce.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans