Nowoczesny e-learning na Uniwersytecie Szczecińskim

studia onlineWydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego już niebawem będzie mógł się poszczycić najbardziej nowoczesnym oprogramowaniem do tworzenia multimedialnych i interaktywnych szkoleń e-learningowych, które otrzyma w ramach projektu Service Inter-Lab. E-learning, czyli nauka zdalna za pośrednictwem sieci i z wykorzystaniem materiałów dostępnych w Internecie, to od kilku lat niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Nie zawsze jednak jej potencjał jest wykorzystywany w pełni, bo choć coraz więcej uczelni posiada własne platformy i zasoby, to w większości – niestety – są one statyczne i niezbyt atrakcyjne dla studentów. WZiEU US stawia jednak na jakość i najnowocześniejsze rozwiązania.

Mulimedialność, interaktywność, nieszablonowość

Przygotowanie multimedialnych kursów e-learningowych to nie lada wyzwanie techniczne. Potrzebni są graficy, programiści, lektorzy, osoby zajmujące się obróbką materiałów wideo itd. Bardzo istotne jest również przekazanie sedna zagadnień merytorycznych, co bywa trudne w przypadku braku znajomości zagadnień przez twórców. Jak nie trudno przewidzieć, produkcja tego typu szkoleń jest zwykle bardzo kosztowna, ale dzięki wykorzystaniu wdrażanych na WZiEU US programów, materiały zostaną przygotowane przez pracowników uczelni.

Animowane szkolenia fabularne to przyszłość

Jednym, z najciekawszych rozwiązań, którymi będzie dysponował wydział jest oprogramowanie w technologii cloud computing, umożliwiające przygotowanie animowanych szkoleń wideo. Do dyspozycji jest obszerna baza gotowych postaci oraz scenerii, w których mogą rozgrywać się wydarzenia. Każdy z bohaterów filmu może zmieniać pozycje (stać, siedzieć, klęczeć, leżeć) lub w zależności od sytuacji zmieniać nastroje, np. krzyczeć, płakać, śmiać się, być zdziwiony lub smutny. Postacie możemy „ożywić”, wpisując teksty wypowiedzi. Dzięki technologii text-to-speech dialog zostanie wygenerowany w sposób łudząco przypominający naturalną mowę. Do dyspozycji mamy również wybór wielu automatycznych „lektorów”, posługujących się… językami obcymi, a w przypadku języka angielskiego możliwy jest nawet wybór akcentu!

Kursy, które będą zawsze aktualne

Kolejną kluczową zaletą takiego podejścia do e-learningu jest to, że w odróżnieniu od wariantu, w którym szkolenia są zlecane zewnętrz zewnętrznym podmiotom, możliwe będzie szybkie i samodzielne aktualizowanie zawartości szkoleń.

Dostęp za pomocą tabletów i smartfonów z dowolnego miejsca

Szkolenia mogą być przygotowane w taki sposób, aby studenci mogli z nich korzystać za pomocą tabletów i smartfonów. Wiele treści, które do tej pory były dostępne tylko w formie plików tekstowych, teraz studenci będą pobierać w formacie mp3, by móc wysłuchać ich choćby podczas joggingu lub spaceru.

Wirtualne sale wykładowe

System umożliwia prowadzenie wirtualnych spotkań w trybie online, czyli takim, w którym możliwe jest wirtualne spotkanie z wykładowcą w czasie rzeczywistym. sposób dzięki temu rozwiązaniu w zajęciach będą mogły wziąć udział znane autorytety z całego świata, nie narażając uczelni na wysokie koszty związane z podróżami.

Najbardziej nowoczesne na świecie rozwiązania do e-learningu

Oprogramowanie, którymi będzie dysponował Uniwersytet Szczeciński to najbardziej nowoczesne na świecie rozwiązania do szybkiego tworzenia szkoleń e-learningowych – podkreśla Krzysztof Kwaśniewski z firmy eTechnologie Sp. z o.o., która dostarcza rozwiązania i przeszkoli pracowników uczelni. – Dzięki technologii cloud computing również studenci będą mogli uczestniczyć w procesie tworzenia materiałów, korzystając z dowolnego komputera w dowolnym miejscu. Cześć teoretycznych wykładów może zostać nagrana w ten sposób na zajęciach, co pozostawi więcej czasu na praktykę i pytania. Ponadto oprogramowanie umożliwia łatwą publikację na platformie edukacyjnej, którą posiada uczelnia – dodaje.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 komentarz do “Nowoczesny e-learning na Uniwersytecie Szczecińskim”

  1. Thanks for sharing your thoughts about etechnologie. Regards

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans