Nowi, młodzi, dynamiczni – Way2learn

Dziś prezentujemy nową firmę na rynku e-learningu w Polsce. Way2learn powstała w 2008 roku a już zdążyła zrealizować projekty dla takich marek jak ING, Bank BPH, Plus, Medicover czy Orbis. W dalszej części artykułu zapraszamy na wywiad z panem Piotrem Dracem, wiceprezesem zarządu firmy Way2learn.

Jesteście młodą firmą. Na polskim rynku działacie od roku i już możecie poszczycić się sporymi sukcesami. Czy trudno jest wejść na rynek e-learningu w Polsce?

Piotr Drac: Rynek rzeczywiście nie należy do łatwych, ale według mnie znaleźliśmy lukę, którą trzeba było wypełnić czyli nowatorskie rozwiązania technologiczne w szkoleniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i elastycznie reagować na potrzeby danego klienta. Z roku na rok rynek się rozwija i sądzę, że jeszcze będziemy świadkami pojawienia się paru kolejnych firm związanych z e-learningiem.

Jaki jest Państwa największy sukces do tej pory?

Największym sukcesem jest wdrożenie szkoleń językowych Tell Me More Corporate do Grupy Hotelarskiej Orbis SA (łącznie szkolimy pracowników w ponad 40 hotelach !). Możemy też poszczycić się zdobyciem kilku znaczących Klientów w sektorze bankowym, medycznym, operatora telcom, czy firmę dystrybucyjną. Poza tym naszym dużym sukcesem jest wypracowanie technologii pozwalającej nam konkurować z innymi graczami na rynku.

Parę słów o założycielach firmy…

Pomysł założenia nowej firmy zrodził się w głowach trzech znajomych. Obracamy się w świecie e-learningu oraz branży IT już od wielu lat. Poznaliśmy mechanizmy rynku e-learningowego, mamy doświadczenie w wielu projektach, w tym zagranicznych. Poza tym cechuje nas ogromny zapał do tworzenia nowej jakości.

Skąd zrodził się pomysł na taką firmę?

Był to wynik badań rynku oraz chęć wykorzystania doświadczeń zebranych wśród założycieli. Naszym celem jest łączyć pasję z działaniem na własny rachunek, czyli łączyć przyjemne z pożytecznym.

Czym się wyróżnia Państwa e-learning (oferta) od innych?

Wyróżniają nas przede wszystkim nowatorskie rozwiązania technologiczne. Nie opieramy się na żadnych narzędziach do tworzenia szkoleń. Posiadamy swoje autorskie oprogramowanie do ich tworzenia. Zajmujemy się także dzierżawą i instalacją różnych platform e-learningowych, zarówno komercyjnych jak i Open Source. A wszystko to w atrakcyjnej dla Klienta cenie.

Jak Państwa zdaniem będzie rozwijał się e-learning w Polsce?

Na pewno będziemy świadkiem dalszego rozwoju e-learningu w Polsce. Obecnie coraz powszechniejsze są tego rodzaju rozwiązania na uczelniach, w szkołach średnich. Wbrew pozorom obecny kryzys, według mnie, zwiększy zainteresowanie tego typu technologią.

Czy obecnie na polskim rynku istnieje silna konkurencja w tej branży?

Jest kilku znanych graczy, którzy od lat znani są z realizacji tego rodzaju szkoleń. Spotykamy się z nimi w większości przetargów zarówno publicznych, jak i u firm prywatnych. Jednakże uważam, że w najbliższych latach będzie jeszcze większa konkurencja między firmami.

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

Przede wszystkim promocja portalu służącego nauce języków obcych www.way2speak.pl i większa promocja szkoleń w tej technologii wśród firm sektora MSP i osób indywidualnych.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans