Nowe zamówienie na platformę e-learning

Pod koniec stycznia ukazała się w sieci informacja o nowym przetargu na platformę e-learning. Wymagania stawiane wykonawcom nie są liczne, za to są dosyć wysokie pomimo, że chodzi przecież o zwykłą platformę e-learning. Tak skonstruowany SIWZ został oczywiście oprotestowany. Jak potoczą się losy tego przetargu? Kto jeszcze zdąży przygotować dokumenty?

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie i udostępnienie dedykowanego środowiska edukacyjnego opartego na platformie e-learningowej. Zamawiający – Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu dokładnie określił co będzie musiał zrobić wykonawca. Platforma służyć ma około 150-ciu nauczycielom oraz nie więcej niż 10000 uczniom, działać ma w oparciu o oprogramowanie typu open source (już pojawił się protest na taki zapis) i co najdziwniejsze: termin uruchomienia platformy to 24 godziny od momentu podpisania umowy. Realne? Ten ostatni punkt jest dosyć niefortunnie skonstruowany i również może być powodem protestów. Przygotowanie strony startowej, odpowiedniej szaty graficznej, dobór narzędzi i modułów platformy musi trochę trwać i na pewno dłużej niż 24 godziny.

W piątek 5 lutego 2010 wpłynął pierwszy protest przewijającej się już kiedyś w podobnych postępowaniach firmy ONS sp. z o.o. z Krakowa. Dzisiaj, 8 lutego swój protest przesłała również firma On-line Skills z Poznania.

Termin składania ofert mija w środę o godzinie 14:30. Całkiem prawdopodobne, że zostanie przesunięty, aby wykonawca miał czas odnieść się do protestów i ewentualnie zmodyfikować postanowienia SIWZ.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.ckp.edu.pl

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans