NFOŚiGW ponownie przeszkoli pracowników metodą e-learning

Zrzut ekranu 2012-10-08 (godz. 00.05.14)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na udostępnienie platformy edukacyjnej oraz dwóch szkoleń e-learning dla pracowników NFOŚiGW. Bardzo podobny przetarg miał miejsce mniej więcej rok temu. Zwyciężyła wtedy mało znana w branży firma SNEG INCORP ze śmiesznie niską ceną (nie wiadomo właściwie dlaczego nie rażąco niską) nieco ponad 30 tys zł (przy założeniu, że NFOŚiGW dysponował wtedy budżetem około 240 tys. zł przeznaczonym na ten cel).

Pewną ciekawostkę więc może stanowić fakt, że NFOŚiGW w nowym przetargu na (dokładnie te same) kursy e-learning postanowił posługiwać się w SIWZ sformułowaniem „szkolenia gotowe”, sugerując, że zależy mu na ofertach firm (a może jednej firmy), które już mają dokładnie takie szkolenia w swoich zasobach, jednocześnie skracając wszystkie możliwe terminy dotyczące rozpoczęcia realizacji szkoleń i nie dając tym samym szans wykonawcom, którzy takie szkolenia przygotowaliby spokojnie w 2-3 tygodnie. I może nie byłoby nic w tym dziwnego (lub niepokojącego) gdyby nie dokładny opis jak mają wyglądać takie szkolenia.

Czy można spodziewać się więc zwycięstwa firmy SNEG INCORP (albo powiązanej a nią firmy) po raz drugi? Trudno powiedzieć. Strona internetowa SNEG INCORP (www.sneg.pl) nie działa najlepiej i sprawia wrażenie jakby ktoś o niej zapomniał. Kilka razy miałam okazję przeglądać oferty złożone przez SNEG w ramach innych przetargów. Naprawdę nie rozumiałam wówczas, dlaczego nie można tych kilku prostych formularzy wypełnić w bezpłatnym OpenOfficie a nie długopisem na kolanie, zbidnować albo chociaż zszyć a nie spinać jednym krzywym spinaczem a całość zapakować w porządną kopertę.

Nie widziałam jednak nigdy kursów tej firmy, w szczególności e-szkoleń z „Ochrony Danych Osobowych”, czy „Przeciwdziałania mobbingowi” (a te kursy stanowią właśnie przedmiot zamówienia w obecnym przetargu). Pozostaje więc mieć nadzieję, że pracownicy NFOŚIGW dostaną dostęp do wystarczająco dobrych kursów i przynajmniej na pierwszy rzut oka robiących lepsze wrażenie niż papierowe oferty firmy SNEG.

Pomimo napiętych terminów realizacji zamówienia, zapewne wpłynie kilka ofert (choć termin „szkolenia gotowe” i dokładny opis jak mają wyglądać kursy zapewne ograniczą liczbę wykonawców). Termin składania ofert mija 18 października 2012 roku.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans