Nauka z wykorzystaniem e-learningu w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Czy studenci Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie doczekają się wdrożenia e-learningu? Opóźnienia w projekcie. Przypomnijmy, APS zamierza uruchomić platformę e-learning z kursami dla swoich studentów. Sześć szkoleń stworzyć ma zewnętrzna firma e-learningowa, resztę tworzyć będą pracownicy szkoły wykorzystując do tego celu narzędzia rapid learning.

Na początku roku uczelnia ogłosiła przetarg. Wyłoniony wykonawca nie zrealizował ostatecznie zamówienia. Uczelnia rozpisała drugie postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na usługę wdrożenia platformy e-learning oraz szkoleń wraz z pełnym wsparciem technicznym.

W porównaniu z poprzednim zamówieniem jest kilka zmian. Po pierwsze, wsparcie techniczne dla uczelni wydłużone zostało z 12 do 24 miesięcy (okres gwarancyjny). To dużo zwłaszcza, że zamawiający oczekuje pomocy 5 dni w tygodniu w godzinach pracy. Oprócz standardowego wsparcia w zakresie ewentualnych problemów z platformą, przewidziana jest również pomoc przy tworzeniu i osadzaniu kursów.

Po drugie, licencja na tzw. edytor szkoleń e-learning ma mieć tym razem nielimitowany co do ilości charakter. Zapotrzebowanie na uczelni na ten rodzaj produktu w ostatnim czasie wzrosło, stąd 100 wymaganych licencji w pierwszym przetargu zostało zastąpione nielimitowanym dostępem do produktu.

Jeśli przetarg uda się szczęśliwie doprowadzić do końca, studenci ASP będą mogli korzystać z tej formy nauki od przyszłego semestru. Terminy realizacji zamówienia opóźnią się w stosunku do pierwotnych założeń, jednakże ciągle jest szansa na pierwsze zajęcia w tej formie już w październiku. Ostatni kurs e-learningowy zewnętrzna firma umieści na platformie w grudniu 2011 roku.

Warto jeszcze dodać, że wszystkie szkolenia będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niewidzących.

Termin składania ofert mija 25 maja 2011. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aps.edu.pl.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze(y) do “Nauka z wykorzystaniem e-learningu w Akademii Pedagogiki Specjalnej”

 1. read this pisze:

  Thanks for the good writeup. It in reality was once a amusement account it.
  Look complicated to far introduced agreeable from
  you! By the way, how could we keep in touch?

  My webpage read this

 2. protow.com pisze:

  Whеn you are ⅼooking to save money aas ѡell
  as time when іt comes tⲟ yоur i – Phone repair, thwn you need to use a reliable online electronics store tо help yyou wijth tɦis endeavor.
  Do you pay it each timе orr fߋr juyst cеrtain types off
  repairs. Тherе are plenty ߋf tools obtainable іn thе shops that you сan use too repair үouг vehicles.

  Feel free toߋ surf tօ my blog … protow.com

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans