Muzeum w Bielsku Podlaskim wdraża e-learning

Muzeum w Bielsku Podlaskim uruchomiło platformę e-learning, która jest elektroniczną kontynuacją projektu pod hasłem „Pociąg do Ojczyzny”. – To druga tego typu platforma w Polsce. Mamy nadzieję, że ta stworzona przez nas będzie się szybko rozwijała. Mamy już nowe pomysły, które będziemy stopniowo realizować – zapewnia Alina Dębowska, kierowniczka bielskiego muzeum.

Muzeum w Bielsku Podlaskim oprócz tego, że organizuje różne wystawy, od wielu lat prowadzi też warsztaty edukacyjne, lekcje muzealne i realizuje projekty przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, od najmłodszych po seniorów.

– Ale na tym nie koniec – mówi Alina Dąbrowska, kierowniczka muzeum. – Poszukujemy nowych sposobów dotarcia do gości.

Tym razem pracownicy muzeum mają propozycję, która wykorzystuje nowoczesne technologie, a przede wszystkim internet.

– Na stronie internetowej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, którego jesteśmy filią, w zakładce Propozycje edukacyjne została uruchomiona platforma e-learning pod hasłem „Pociąg do Ojczyzny” – tłumaczy Alina Dębowska.

Zabierze ona dzieci w bajeczną podróż, podczas której spotkają strasznego Bazyliszka i ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Poznają hymn narodowy, dowiedzą się, jak wygląda polskie godło i flaga narodowa.

– Najprościej mówiąc, dzieci nauczą się jak być Polakiem – mówi kierowniczka.

Platforma składa się z dwóch części. Przewodnik to część edukacyjna przybliżająca m.in. symbole narodowe, dawne i obecną stolicę Polski. Druga to quizy i zabawy, w których najmłodsi w atrakcyjny sposób sprawdzą zdobytą wcześniej wiedzę. – Platforma e-learning jest jedną z pierwszych muzealnych platform informatycznych w Polsce – dodaje Anna Dębowska. – Podobną ma jedynie Muzeum Pałac w Wilanowie.

źródło: Kurier Poranny

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans