Gromar – nowa firma w branży szkoleń e-learning

GroMar to kolejna firma e-learningowa, która zagości na stałe na naszej liście najlepszych firm w tej branży. Działają od 1998 roku, choć nie od razu, co zrozumiałe zresztą, zaczynali od e-learningu. Serdecznie zapraszamy na ciekawy wywiad z przedstawicielami firmy z Łodzi.

Co możecie zaproponować klientom, którzy odwiedzając portal „E-learning w Polsce” szukają dostawcy szkoleń e-learningowych?

Marcin Pisarski: Wbrew pozorom jest to trudne pytanie… najprościej można by było odpowiedzieć używająć dwóch słów – jakość i cena, ale to chyba oferuje każda firma bo jeśli nie trzyma się tych parametrów na odpowiednio wysokim poziomie to rynek bardzo szybko to zweryfikuje – my działamy w e-learningu od 4 lat a cała firma od 11. Skoro istniejemy to znaczy, że spełniamy oczekiwania klientów w tym zakresie. Jeśli jednak już musimy wskazać jakieś konkrety to postawiłbym na kompleksowość naszej oferty, bo oprócz produkcji szkoleń posiadamy własny system LCMS, dzięki temu klient może zrealizować wszystkie swoje potrzeby związane z e-learningiem u jednego dostawcy.

Powstaje coraz więcej nowych firm działających w branży e-learning. Nowe firmy to nowe pomysły. Jakie są Wasze?

Grzegorz Kisielewski: Nowe firmy to w moim przykonaniu nie tylko nowe pomysły ale również ostrzeżenie dla starych graczy na rynku. Sami nie jesteśmy już nową firmą i traktujemy każdego nowego gracza bardzo poważnie, staramy się aktualizować naszą ofertę tak aby o krok wyprzedzać konkurencję.

Nam nowych pomysłów nie brakuje, często są to pomysły dotyczące konkretnych projektów i rozwiązań. Wychodzą one tak naprawdę z potrzeby rozwiązania pewnych problemów klienta czy konieczności wyróżnienia się czymś na tle konkurencji. Na szczęści to właśnie te „małe kamienie milowe“ wyznaczyły całą drogę naszej firmy. Dość szybko okazało się, że często e-learning w Polsce spłycany jest do pojedyńczych haseł: SCORM, AICC, LMS. Postanowiliśmy tą rzeczywistość trochę zmienić a nasz pomysł odzwierciedlić w funkcjonalności autorskiej platformy. To jest właśnie nasz pomysł – platforma LCMS jako środowisko do realizacji procesu szkoleniowego od a do z, a nie tylko odtwarzacz SCORM’a. Nasz system spaja szkolenia e-learning i tradycyjne oraz dostarcza szerg narzędzi pomocniczych od rekrutacji po planowanie kariery pracowników.

Jak widzicie swoja firmę za 5 lat?

Grzegorz Kisielewski: Zamiast powiedzieć jak widzimy naszą firmę powiem o tym do czego dążymy i nad czym pracujemy przez ostatnie kilka lat. Sukcesywnie zwiększamy nasz udział w runku e-learning i budujemy markę naszej firmy. W naszych działaniach pierwszeństwo ma jakość nad ilością i to dzięki temu grono odbiorców naszch produktów i usług stale się zwiększa – na pewno nasza polityka w tej kwestii pozostanie niezmienna, gdyż to ona zapewniła firmie wszystkie większe sukcesy.

Chcemy, aby z każdym rokiem firma stawała się lepsza pod każdym względem….. idealny scenariusz za 5 lat to 5 razy tyle klientów, 5 razy tyle projektów, 5 razy tyle pracowników, 5 razy lepsza jakość, 5 razy tyle produków, produkty 5 razy nowocześniejsze.

Powstają nowe firmy, ale upadają też stare. Czyli nie jest łatwo utrzymać się na rynku. Czy tak jest rzeczywiście?

Marcin Pisarski: Oczywiście utrzymanie się na rynku nie jest sprawą prostą. Nasza konkurencja przecież nie śpi a do tego co jakiś czas pojawiają się nowe firmy. Zresztą sam Pan zna losy niektórych spółek, których po prostu nie ma juz na naszym rynku. Moim zdaniem na rynku utrzymają się tylko te firmy, które oferują kompleksowe usługi w obszarze e-learningu czyli, produkcje szkoleń, bazę gotowych szkoleń, platforme LMS/LCMS i my właśnie taką firmą jesteśmy.

Czym wyróżnia się Państwa autorska platforma e-learningowa?

Marcin Pisarski :Po cześci chyba Pan Grzegorz odpowiedział wcześniej na to pytanie, ale spróbuję rozwinąć jego wypowiedź. LearnWay to nie odtwarzacz SCORM’a. Poprzez funkcjonalność naszego systemu zapewniamy środowisko do realizacji kompleksowych programów szkoleniowych. Nasz system spaja szkolenia e-learning i tradycyjne oraz dostarcza szerg narzędzi pomocniczych od rekrutacji poprzez ankiety, planowanie kariery pracowników czy komunikację między użytkownikami. Możliwości konfiguracyjne pozwalają również na wykorzystywanie systemu w Uczelniach Wyższych i w szkołach.

LearnWay to jak Pan słusznie zauważył nasz autorski produkt a co się z tym wiąże możemy dodawać do niego nowe funkcjonalności, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Doświadczenia naszych klientów pokazały już nieraz, że produkty „pudełkowe“ w szkoleniach po prostu na dłuższą metę się nie sprawdzają. Reasumując nawiekszą zaletą naszego systemu jest: przemyślana funkcjonalność, która zawsze zostanie dopasowane do klienta i jego potrzeb.

Jak będzie wyglądał kurs e-learning przyszłości? Powiedzmy w 2020 roku…

Zuzanna Leszek: Najskuteczniejsi trenerzy czy nauczyciele to tacy, którzy potrafią dotrzeć do każdego słuchacza, nawiązać z nim kontakt i odnaleźć najlepszy sposób na jego efektywną naukę. Dobry nauczyciel to również taki który skutecznie oceni braki w wiedzy swojego ucznia i będzie go uczyć nie wszystkie a jedynie tego czego on naprawdę nie wiem. Takie właśnie naszym zdaniem powinny być kursy przyszłości – INTELIGENTNE. To chyba największe wyzwanie dla metodyków czy programistów, aby ze schematu interaktywnej książki przejść do inteligentnego wirtualnego trenera. Czy szkolenia będą się odbywać na komputerach, telefonach, czy zegarkach, to dla nas ma mniejsze znaczenie. Stawiamy na skuteczny przekaz wiedzy a nie na to przez co ją przekazać. Oczywiście to nasze zdanie i każdy może widzieć przyszłość e-szkoleń zupełnie inaczej.

Państwa największy sukces do tej pory to..

Bezapelacyjne stworzenie Platformy LearnWay i jej doskonałe przyjęcie przez rynek.

E-learning to nie jedyna branża w której działacie. Co więc możecie jeszcze zaproponować?

Marcin Pisarski: Historia naszej firmy to rok 1998 kiedy tak naprawdę zajmowaliśmy się, projektowaniem zintegrowanych systemów, pisaniem autorskiego oprogramowania na zamówienie. Bardzo często poruszaliśmy się w sferze e-learningu jednak nie był on filarem naszej działalności. Dopiero 4 lata temu te proporcje się odwróciły i teraz zajmujemy się głównie szeroko pojętym e-learningiem oraz tworzymy oprogramowanie na zamówienie np. Systemy do zarządzania uczelnią czy systemy finansowo księgowe.

Coraz więcej firm zamienia szkolenia stacjonarne na e-learning. A jak przekonacie tych, którzy nie są do końca przekonani do e-learningu a chcieliby skorzystać z Państwa oferty?

Zuzanna Leszek: Chyba nigdy nie mieliśmy zamiaru nikogo przekonywać do e-learningu. Każdy z naszych klientów sam podjął tą trudną decyzję, stwierdził, że system szkoleń tradycyjnych staje się nieefektywny, zbyt kosztowny – po prostu niewydolny.
Najlepszymi argumentami dla wszystkich zastanawiających się nad e-learningiem powinny być korzyści jakie odniosły inne organizacje, które wprowadziły u siebie tą formę szkoleń/edukacji. My z całą pewnością pomagamy klientom w organizacji e-learningu i raczej nie zalecamy zamiany szkoleń stacjonarnych na e-learning a połączenie tych metod. Dlaczego szkolenia miaszane a nie tylko e-learning? ….to temat rzeka, który z pewnością wystarczyłby na dobrą książkę.

Dziękujemy firmie GroMar za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze(y) do “Gromar – nowa firma w branży szkoleń e-learning”

  1. polen treppen pisze:

    For hottest information you have to visit the
    web and on web I found this website as a most excellent web page for most recent
    updates.

  2. whoah this weblog is great i like studying your posts.
    Keep up the good work! You realize, lots of people are looking round for this information, you can help them greatly.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans