Wpisy oznaczone tagiem “e-lekcje”

Szkoły będą mogły organizować e-lekcje

Obowiązkowe zajęcia nauczyciel poprowadzi w sieci. Skorzystają z tego np. uczniowie chorzy i ci za granicą. Nauczanie przez Internet ma wspierać to tradycyjne. Nauczyciel biologii, matematyki czy polskiego będzie mógł poprowadzić lekcje przez Internet, bez obecności ucznia w szkole (poza zajęciami praktycznymi i laboratoryjnymi). Taką możliwość od 1 września 2012 r. przewiduje projekt zmiany ustawy […]

MEN CHCE WPROWADZIĆ DO SZKÓŁ E-LEARNING

MEN chce pozwolić na prowadzenie części zadań edukacyjnych w formie e-learningu. Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w tym resorcie deklaruje, że „nauka na odległość” ma być kierowana przede wszystkim do polskich uczniów mieszkających poza granicami kraju.

Konferencja „e-Szkoła – nowy paradygmat wykorzystania technik informatycznych w edukacji”

Aż 94,4 procent mazowieckich szkół nie posiada własnej platformy do nauczania na odległość. 64,68 procent szkół województwa mazowieckiego nie skierowało swoich nauczycieli na szkolenia e-learningowe – wynika z badań Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, jakie 9 czerwca br. zaprezentowano na konferencji poświęconej nowoczesnej szkole wykorzystującej w procesie dydaktycznym nowe technologie.

Zadanie domowe? Odrobisz je w internecie

Przekonanie uczniów do nauki przez internet wcale nie jest łatwe. Przykład z poznańskiego gimnazjum. O! Siostra zrobiła quiz o sakramentach – Krzysztof Winnicki (nauczyciel gimnazjum nr 56 w Poznaniu – przyp. red.) klika w tablicę interaktywną. Przeglądamy internetową platformę edukacyjną, którą założył w gimnazjum. – Siostra z multimediami radzi sobie najlepiej – mówi.

Uroczyste otwarcie centrum e-learningowego w Lubawie

Uroczyste otwarcie Szkolnego Centrum E-learningowego w szkole podstawowej w Lubawie. Unikalny projekt w skali kraju. Do tej pory uczniowie w szkole zdobywali wiedzę, a lekcje odrabiali w domu. W zeszytach bądź ćwiczeniach. Teraz szykuje się rewolucja edukacyjna. Uczniowie będą pogłębiać wiedzę korzystając z sieci, a pośrednikiem między nimi a szkołą będzie platforma e-learnigowa.

Szkoła w Oławie będzie realizowała program nauczania w trybie e-learning

Uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w Gimnazjum nr 2, czekają nie lada wyzwania. Szkoła, jako jedyna w powiecie oławskim, będzie realizowała program e-learningu. Wirtualne kartkówki, koła naukowe i multimedialne testy czekają pierwszoklasistów, którzy wybiorą Gimnazjum nr 2. Dużo pracy także przed nauczycielami, bo nowe metody nauczania wprowadzane będą w nauce matematyki, fizyki, chemii, biologii, […]

Ponad milion na dodatkowe lekcje

Blisko 160 uczniów Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II będzie mogło wziąć udział w multimedialnych zajęciach pozalekcyjnych. Szkoła otrzymała właśnie 1 mln 342 tys. zł unijnego dofinansowania. – W głównej mierze skupimy się na przedmiotach ścisłych, takich jak matematyka czy fizyka. Będą również zajęcia z języków obcych – mówi Iwona Karoń, dyrektorka żarnowieckiego gimnazjum.

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans