E-learning ułatwi powrót na polski rynek pracy

Szkolenia e-learnignowe są dobrym rozwiązaniem również dla osób planujących powrót z zagranicy. Dzięki e–learningowi, metodzie nauczania na odległość przez internet, można ukończyć kurs, szkolenie, a nawet studiów bez konieczności uczęszczania na wykłady. Taka forma nauki jest elastyczna, pozwala oszczędzić czas i uczyć się w najgodniejszym dla siebie momencie. Może być łączona z tradycyjnymi kursami, jednak coraz więcej szkół wyższych i firm szkoleniowych oferuje kursy prowadzone wyłącznie przez Internet, a słuchacze nie są zobowiązani do uczęszczania na zajęcia.

Wymagany sprzęt komputerowy
Platformy e-learningowe są udostępniane przez firmy szkoleniowe w modelu dzierżawy ASP (Aplication Service Providing). Dzięki takiej formule nie jest wymagane zakupienie licencji na program komputerowy, ale jedynie opłata za dzierżawę. Wymagania techniczne to posiadanie systemu operacyjnego Microsoft Windows lub Linux, dowolna przeglądarka internetowa obsługująca język JavaScript, włączona obsługa cookies i JavaScript, czasem konieczna jest obsługa formatu Macromedia Flash.

Przygotuj się przed powrotem do kraju
Coraz więcej szkoleń prowadzonych jest w formie e-learningu. Oferta firm doskonale wpisuje się w potrzeby reemigrantów, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności na odległość. Dzięki tej możliwości mogą oni np. zdobywać kwalifikacje jako specjaliści ds. BHP, od pozyskiwania środków unijnych, księgowi, specjaliści ds. controllingu i finansów, prawa pracy, a także szkolić się z tzw. umiejętności miękkich, jak np. zarządzanie czasem, negocjacje czy nauka bezwzrokowego pisania na komputerze.
Rozważając powrót do kraju, sfinansowanie takiego szkolenia będzie należało do osoby zainteresowanej jego ukończeniem. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertami firm oferujących taką formę dokształcania.

Jak korzystać ze szkoleń
Korzystanie ze szkoleń jest łatwe. Wystarczy zarejestrować się w interesującym potencjalnego uczestnika portalu i po otrzymaniu nazwy użytkownika, hasła (po uregulowaniu należności za kurs) trzeba zarejestrować się w portalu. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza ze swoimi danymi i wyborze kursu (w niektórych przypadkach opłacony kurs pojawia się automatycznie i nie trzeba już nic wybierać), w którym użytkownik chce wziąć udział. Od tego momentu otrzymania klucza od prowadzącego dostęp do kursu będzie on aktywny, każdorazowo po zalogowaniu i podaniu nazwy użytkownika i hasła. Niektóre kursy dostępne są również dla użytkowników zalogowanych jako goście.
Warto podkreślić, że podczas nauki można weryfikować zdobytą wiedzę. Można kilkakrotnie wypełniać zadania, aż do uzyskania prawidłowego wyniku (wyniki ćwiczeń nie są odnotowywane w systemie), a także kontaktować się z innymi uczestnikami kursu.

Wszystkie kursy zawierają też rozbudowaną pomoc, gdzie można dowiedzieć się, jak krok po kroku zaplanować ścieżkę szkoleniową, jak poruszać się w strukturze szkolenia, jak korzystać z map rozdziału oraz z materiałów dodatkowych.

DLACZEGO E-LEARNING JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM DLA OSOBY PLANUJĄCEJ POWRÓT DO KRAJU
 – możesz uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy,
 – możesz uczyć się w dowolnym miejscu, musisz mieć tylko dostęp do Internetu,
 – uczestniczysz w czatach i forach dyskusyjnych,
 – sam zarządzasz swoim czasem.

źródło: www.powroty.gov.pl

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans