E-learning dla każdego, ale tylko w teorii?

W dobie zaawansowanych technologii i internetu wirtualna edukacja wydaje się czymś naturalnym. To czy będzie ona skuteczna zależy jednak od kilku ważnych czynników. W Programie Czwartym Polskiego Radia zaprezentowano plusy oraz minusy inwestowania w e-learningE-learning to szeroki zakres aplikacji, procesów przekazywania wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem technologii komputerowych – mówił Artur Rudnicki z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu, który z połączył się ze studiem Czwórki za pomocą Skype’a.

Gość audycji odróżnił dwie podstawowe metody e-learningu: asynchroniczna, gdzie dostajemy materiał i musimy skorzystać z niego, nauczyć się i wykonać pewne elementy, które nam dał tzw. e-nauczyciel. I synchroniczna, gdzie spotykamy się w sieci określonego dnia i o określonej godzinie no i uczymy się. Prowadzący podaje zakres materiału, prezentuje jakieś elementy, a także może nas odpytać.

E-learning ma też jednak swoje wady. – Po pierwsze duży koszt profesjonalnych platform. Po drugie, jeśli już mamy platformę, to musimy ją w jakiś sposób przygotować, co generuje kolejne koszty. Trzecia rzecz – moim zdaniem bardzo istotna – to brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym i brak integracji następującej podczas tzw. tradycyjnych szkoleń. Trzeba też wspomnieć o konieczności posiadania silnej motywacji do nauki i dobrego szerokopasmowego internetu - wyliczył Artur Rudnicki.

Całej audycji można posłuchać TUTAJ.

źródło: Polskie Radio

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans