„Dziecko w sieci” – nowy wymiar e-learningu

Nie ma zbyt wiele otwartych projektów w Internecie, tak dobrze zrobionych i w tak szczytnym celu. Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange zrealizowały program szkoleń e-learningowych przygotowanych dla najmłodszych w nowej, niezwykle przyjaznej i rzadko spotykanej formule. Platforma dostepna jest pod adresem kursy.dzieckowsieci.pl.

Zacznijmy jednak od początku. Rejestracja przebiega szybko. Do wyboru mamy 3 warianty: rejestracja ucznia, rodzica oraz profesjonalisty. Po zalogowaniu się uzyskujemy dostęp do platformy, na której znajdują się 3 naprawdę dobrze zrobione kursy.

1. Poznaj bezpieczny Internet
2. Bezpieczna przygoda z Internetem
3. Znajomi-Nieznajomi.pl

Kursy podzielone zostały zgodnie ze standardem na moduły. Przejście do kolejnego uwarunkowane jest zaliczeniem poprzedniego. Z tym jednak nie ma problemu. Szkolenia są przede wszystkim wciągające nawet dla dorosłego. Duży stopień interaktywności sprawia, że przyjemnie poznaje się kolejnych bohaterów szkolenia oraz rozwiązuje postawione przed nami zadania. Co ważne uczestnik nie jest tu pozostawiony sam sobie. Cały czas animowane postacie pomagają w poruszaniu się po ekranie.

Portal „Dziecko w sieci” daje zaawansowane możliwości w zakresie wykorzystania go do edukacji szkolnej. Kursy mogą być również pomocą edukacyjną dla rodziców lub ofertą dla młodych internautów, którzy z własnej inicjatywy poszukują wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z mediów elektronicznych.

Najważniejsze bowiem w tym projekcie są wiedza, którą zdobywają najmłodsi internauci oraz sposób jej zaprezentowania.

Od strony technicznej szkolenia realizowała firma Agencja Koncept Studio zaś platformę udostępniła firma BiznesoweAplikacje.pl ze Skrzeszewa. Firmy dodajemy do katalogu najlepszych na rynku!

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo w dziale „Projekty e-learningowe”.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans