Darmowy e-learning dla pracowników oświaty

e-Learning 2.0

Już po raz drugi firma Funmedia wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty, zaprasza do udziału w Narodowym Programie Rozwoju E-learningu 2.0. Zapisy już ruszyły. Program Narodowy 2.0 skierowany jest do reprezentantów placówek oświatowych: dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji, a także wykładowców uczelni wyższych i bibliotekarzy. Główny cel projektu to upowszechnianie korzystania z zaawansowanych technologii e-learningowych w systemie oświaty.

Wszystkim uczestnikom programu zostanie udostępniony jeden z trzech kursów e-learningowych: Angielski123, Niemiecki123 lub Hiszpański123, na okres jednego roku akademickiego. Dodatkowo, uczestnicy programu Szkoła z klasą 2.0 otrzymają dostęp do dwóch e-kursów specjalistycznych: Photoshop123, który umożliwia naukę obsługi popularnego programu graficznego oraz Pisz123, uczący szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Co najważniejsze, firma Funmedia udostępnia platformy e-learningowe ucztestnikom programu za darmo. „Stwarzając przyjazne warunki do swobodnego testowania e-learningu, przy jednoczesnej możliwości rozwoju własnych kompetencji językowych i specjalistycznych, chcemy zachęcać coraz liczniejsze grono pracowników oświaty do czerpania z możliwości wykorzystania multimediów w nauce.” – mówi Bartłomiej Postek, Prezes firmy Funmedia.

W poprzedniej edycji programu wzięło udział ponad 2000 szkół – w tym prawie 10000 uczestników, którzy korzystając z e-platformy i biorąc udział w interaktywnych lekcjach, poprawiali swoje kompetencje językowe. Doceniono atrakcyjność i dostępność kursu (możliwość zalogowania się o dowolnej porze), łatwość obsługi oraz satysfakcję z widocznych postępów w nauce.

Pięć lat temu ekspert w zakresie innowacyjnej nauki, Colin Rose, ogłosił koniec “starej edukacji”, symbolicznie niszcząc szkolną tablicę na oczach uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacyjnego. Chociaż o nowoczesnych metodach uczenia mówi się coraz częściej i szerzej, wciąż niełatwo jest wdrażać konkretne rozwiązania do szkół i uczelni wyższych. Edukacja na miarę XXI wieku musi być odpowiedzią na potrzeby współczesnego ucznia. A ten z kolei, od nauczyciela wymaga coraz więcej, z łatwością może zweryfikować wszystkie informacje, samodzielnie poszukuje odpowiedzi za pomocą mediów społecznościowych i coraz trudniej utrzymać jego uwagę. Przedstawiciele pokolenia Y dobrze znają nowoczesne technologie i z entuzjazmem czerpią z nich korzyści. Co więcej, ich kompetencje w tej dziedzinie często przewyższają umiejętności nauczycieli.

Aby na nowo odnaleźć wspólny język, instytucje oświaty muszą być miejscem otwartym na innowacje – skutecznie wdrażać nowoczesne narzędzia edukacji, jak platformy e-learningowe, a przede wszystkim zmienić podejście do ucznia i samego procesu nauczania. „Program Narodowy 2.0 powstał w myśl zasady “zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Zapraszając reprezentantów systemu oświaty do korzystania z narzędzi e-nauki, chcemy pokazać, że ich działania mogą mieć olbrzymi wpływ na zmianę jakości kształcenia w Polsce.” – mówi Marcin Jurków, Koordynator programu Narodowy 2.0.

Przystąpienie do programu – bezpłatne korzystanie z e-platformy i nauka wybranego języka obcego – odbywa się za pomocą formularza rejestracji, który dostępny jest na stronie internetowej: www.narodowy20.pl.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 komentarz do “Darmowy e-learning dla pracowników oświaty”

  1. get the best how remove face spots info available

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans