Darmowe szkolenia e-learning z angielskiego w bibliotekach

E-learning w bibliotekach1/3 Polaków nie zna żadnego języka obcego. 40% z nas do nauki od podstaw lub poprawy znajomości języka mógłby skłonić dostęp do darmowych zajęć. Tymczasem bezpłatne e-learningowe kursy angielskiego czekają w bibliotekach publicznych. Już wkrótce, 13 września rusza kolejna edycja projektu „Angielski 123 w bibliotece” – biblioteki z całej Polski mogą uzyskać bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego angielski123.pl i udostępniać go swoim użytkownikom.

Projekt „Angielski 123 w bibliotece” jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do tej pory wzięło w nim udział 475 bibliotek, a ponad pięć tysięcy osób skorzystało w nich bezpłatnie z e-learningowego kursu angielski123.pl (dla każdej z nich utworzono indywidualne konto w serwisie angielski123.pl). Mapa i lista bibliotek udostępniających kurs angielski123.pl, w pierwszej edycji projektu, znajduje się na stronie: www.angielski123.pl/biblioteki. Teraz kolejne biblioteki mogą dołączać do projektu i oferować bezpłatną naukę angielskiego.

„Dzięki naszym programom bibliotecznym, firma Funmedia udostępnia zaawansowane technologicznie oprogramowanie do nauki języka angielskiego już w prawie 1300 bibliotekach. Placówki z całej Polski mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do multimedialnych platform e-learningowych. Liczymy na to, że w ciągu następnego roku liczba bibliotek, które dołączą do programu, zwiększy się nawet dwukrotnie.” – mówi Bartłomiej Postek, Prezes Funmedia.

Jak wynika z raportu opracowanego na zlecenie FRSI po roku funkcjonowania projektu, angielskiego w bibliotece uczą się najchętniej osoby w wieku 46-60 lat. Dzięki kursowi mogą wreszcie porozmawiać z rodziną mieszkającą za granicą i nieznającą języka, angielski pomaga im w znalezieniu pracy, przydaje się także na zagranicznych wakacjach. Nauka daje też ogromną satysfakcję.

Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki. Kurs składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera zaawansowane technologicznie multimedia, takie jak dialogi, gry, fotolekcje czy interaktywne ćwiczenia, które zwiększają efektywność nauki. System weryfikuje poprawność wykonania zadań i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

W bibliotekach angielskiego uczą się także dzieci. Funmedia od 2011 roku prowadzi projekt „FunEnglish w bibliotece” polegający na bezpłatnym udostępnianiu bibliotekom kursu angielskiego funenglish.pl. Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Do tej pory z projektu skorzystało już niemal 1200 bibliotek.

Więcej informacji na: www.angielski123.pl/biblioteki i www.biblioteki.org.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze(y) do “Darmowe szkolenia e-learning z angielskiego w bibliotekach”

 1. Doszkalaj.pl to pierwsza w Polsce darmowa platforma
  szkoleniowa udostępniająca szkolenia online.
  Serwis to baza bezpłatnych szkoleń z zakresu biznesu,
  socjologii, finansów, informatyki, nauk ścisłych,
  kursów językowych, fotografii, sportu oraz wielu dziedzin hobbystycznych.

  Podnieś swoje kwalifikacje już teraz.
  Wszystkie szkolenie dostępne są:

  - online
  - bez opłat
  - kiedy tylko chcesz

 2. Yokomoto pisze:

  angielski123 jest spoko, ale mi się bardziej podoba http://www.speakingo.pl ;)

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans