Andrzej Molski Prezesem Zarządu Young Digital Planet SA

Andrzej Molski zastąpił Waldemara Kucharskiego na stanowisku prezesa Young Digital Planet. Kucharski, który zakładał w 1990 r. YDP, pozostanie jeszcze przez pewien czas doradcą zarządu spółki. Potem całkowicie skoncentruje się na rozwoju firmy Learnetic, którą wraz z innymi założycielami YDP otworzył w 2010 r. Andrzej Molski w latach 2008-2010 był prezesem ATM Software. Wcześniej kierował polskim oddziałem CA Technologies, amerykańskiej firmy dostarczającej oprogramowanie do zarządzania IT oraz pracował w Telekomunikacji Polskiej, gdzie zbudował dział zajmujący się obsługą największych klientów oraz odpowiadał za tworzenie i wdrażanie nowych produktów. 

Molski zapowiada, że jego nominacja na prezesa YDP zamyka okres, kiedy frima funkcjonowała jako start-up i jest jednocześnie początkiem większych zmian. W rozmowie z Computerworldem nie ujawnił, czego mają one dotyczyć. „Dopiero opracowujemy nową strategię spółki” – stwierdził.

Young Digital Planet jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania edukacyjnego. Oprócz interaktywnych kursów językowych tworzy także multimedialne podręczniki, programy dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz prowadzi portal dla nauczycieli. Firma zatrudnia około 400 osób.

W 1999 r. w YDP zainwestowała fińska grupa Sanoma Learning & Literature, która w 2004 r. objęła większość udziałów w polskiej firmie, a od 2011 r. jest jej jedynym właścicielem.

Learnetic, nowa firma Kucharskiego, dotychczasowego prezesa YDP, także działa na rynku oprogramowania edukacyjnego i współpracuje z YDP.

źródło: Computerworld

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 komentarz do “Andrzej Molski Prezesem Zarządu Young Digital Planet SA”

 1. Knowing it pisze:

  Woah! I’m really loving the template/theme of ths site.
  It’s simple, yet effective. A lot off times it’s very hard to get that „perfect balance” between superb usability and appearance.
  I must say you’ve done a amazing jobb with this.
  Additionally, the blog loaxs extremely fast for me on Chrome.
  Superb Blog!

  My web blog Knowing it

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans