aCADemia projektowania

Kiedy pojawiła się okazja skorzystania z funduszy unijnych, Warmińsko-Mazurski ZDZ napisał projekt zatytułowany „aCADemia projektowania”. Przedsięwzięcie to dało możliwość skorzystania osobom pracującym z bezpłatnych kursów z zakresu obsługi programów CAD. Oprócz szkoleń prowadzonych metodą tradycyjną, WM ZDZ oferował kursy realizowane metodą e-learning. Swoje umiejętności w zakresie obsługi programów wspierających projektowanie można podnieść w Warmińsko-Mazurskim ZDZ. W czterech Centrach Edukacji utworzono specjalistyczne ośrodki szkoleniowe, które spełniają wymogi firmy Autodesk (producenta programów CAD).

- W Olsztynie do 2008 r., przy Uniwersytecie, funkcjonowało jedno Autoryzowane Centrum Szkoleniowe firmy Autodesk i był to jedyny tego typu ośrodek dla całego województwa. Zainteresowani szkoleniami musieli dojeżdżać, na kilkutygodniowe kursy, do Warszawy lub Gdańska. Postanowiliśmy to zmienić – mówi Henryk Narwojsz, Prezes Zarządu WM ZDZ. – Utworzyliśmy Autoryzowane Centra Szkoleniowe w Olsztynie, Nidzicy, Kętrzynie i Iławie. Teraz każdy architekt, inżynier lub projektant z naszego regionu ma szansę zdobyć certyfikat Autodesk. Jest to podstawowy dokument w tej branży i jest on honorowany na całym świecie.

Kiedy pojawiła się okazja skorzystania z funduszy unijnych, WM ZDZ napisał projekt zatytułowany „aCADemia projektowania”. Przedsięwzięcie to dało możliwość skorzystania osobom pracującym z bezpłatnych kursów z zakresu obsługi programów CAD. Oprócz szkoleń prowadzonych metodą tradycyjną, WM ZDZ oferował kursy realizowane metodą e-learning. Szkolenia te cieszyły się popularnością wśród pracowników, których obowiązki uniemożliwiają uczestnictwo w szkoleniach, odbywających się o określonej porze. Atutem metody e-learning jest dopasowanie tempa kursu do własnych potrzeb i możliwości.

- Projekt „aCADemia projektowania” cieszył się dużą popularnością. Na 408 miejsc szkoleniowych zgłosiło się ponad 1300 chętnych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na jego drugą edycję – mówi Henryk Narwojsz. Nasza inicjatywa została pozytywnie oceniona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie. Od stycznia, w ramach projektu „aCADemia projektowania 2”, kolejnych 540 pracowników z naszego województwa będzie mogło skorzystać z dofinansowanych szkoleń.

Szczegółowe informacje na temat oferty szkoleń, projektów „aCADemia projektowania” i „aCADemia projektowania 2” dostępne są w każdym z 12 naszych Centrów Edukacji lub na stronie www.wmzdz.pl

źródło: Gazeta Olsztyńska

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw komentarz

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Ventzke & Partner, internet marketing and House Plans